برند لالیک

لالیک مرکز طراحی شیشه و بلور در فرانسه است که توسط رنه جولز لالیک (René Jules Lalique ) تأسیس شد. او که فردی هنرمند و متخصص سفالگری و جواهرسازی بود در سال 1860 میلادی در روستایی کوچک تحت عنوان Ay به دنیا آمد. لالیک در ادامه در همین روستا و سپس در پاریس در دوران نوجوانی علاقه  بسیار زیادی به طبیعت و جهان اطراف پیدا کرد که این موضوع را در آثار هنری وی نیز می توان به راحتی مشاهده نمود. او در College Turgot به تحصیل در رشته هنر مشغول شد اما به علت فوت پدرش مجبور به ترک این کالج شد. در سن 12 سالگی تحت نظر زرگری پاریسی به کارآموزی مشغول شد و در اوقاتی که فرصت می کرد در این زمینه مشغول به کار شد. لالیک در ادامه توانست تحصیلاتی را در این زمینه در کالج هنر سیدنهام در شهر لندن بگذراند.

lalique مجددا به انگلیس برگشت و به عنوان یک هنرمند آزاد (فری لنسر) به طراحی جواهرات برای خانه های مد نظیر Cartier و Boucheron مشغول شد. لالیک در سال 1885 موفق شد تا کسب و کار شخصی خودش را به راه بیندازد. در آن زمان تاکید زیادی بر روی تعداد سنگ های قیمتی بکار رفته در جواهرات وجود داشت و طراحی در اولویت بعدی قرار داشت اما Lalique با طراحی های هنرمندانه که همگی الهام گرفته از طبیعت(بخصوص زنان و حیوانات) بودند برای همیشه این روال را برهم زد. وی بعدها تمرکز خود را از جواهرات به شیشه و بلور تغییر داد و حتی موفقیت بیشتری را نیز بدست آورد.

Lalique به منظور تولید ظروف شیشه ای زیبا برای عطر و ادکلن با Francois Coty شریک شد که اتفاق مهمی در آن دوران محسوب می شد. در آن روزها ادکلن ها در ظروف شیشه ای بسیار معمولی عرضه می شدند و زنانی که این محصولات را خرید می کردند مجبور بودند ظروف شیشه ای پر زرق و برق و گرانی را نیز تهیه کنند تا این عطر و ادکلن ها را در منزل خود نگهداری نمایند.او برای نخستین محصولات موفق Coty نظیر L’Effleur و Ambre Antique ظروف شیشه ای و برچسب های بسیار زیبایی تولید کرد.

موفقیت دیگر لالیک که آن را کاملا متمایز می کرد روش و مراحل تولید ظروف بود که امکان تولید انبوه را نیز می داد و بنابراین باعث کاهش هزینه ها و افزایش قدرت خرید مشتریان می شد. این شیوه تجارت و عرضه عطر و ادکلن در ظروف با کیفیت و شیک باعث شد تا دیگر کمپانی ها نیز علاقه مند به همکاری با لالیک شوند که از جمله می توان به Roger & Gallet، Guerlain، Molinard، d’Orsay و Worth اشاره کرد. یکی از خاطره انگیزترین تولیدات لالیک برای L’Air du Temps از برند نینا ریچی صورت گرفت.

 

برند لالیک تمرکز خود را تمام و کمال بر روی شیشه و صنعت نوپای آن قرار داد و نه تنها ظروف و بطری های عطر و ادکلن را تولید نمود بلکه محصولات متنوعی برای دکوراسیون منازل و تجهیزات و لوازم جانبی اتومبیل ها را نیز به تولید رسانید.

lalique در سال 1945 فوت کرد اما استعداد و روح هنری وی نسل در نسل منتقل شد. ماری کلود، نوه دختری وی یک طراح شیشه و بلور بود که در سال 1992 تصمیم گرفت وارد صنعت عطر و ادکلن نیز بشود تا سنت پدربزرگش را نیز زنده نگه دارد. این محصولات با آمیزه ای از هنر و رایحه های فوق العاده تولید شدند و از سال 1994 عطرها و محصولاتی که نسخه های محدود و خاص داشتند در ظروفی فوق العاده زیبا با کنده کاری روی شیشه عرضه شدند. امروزه برند لالیک بیش از 40 نوع عطر و ادکلن در حال حاضر دارد و به عنوان یکی از قدیمی ترین سازندگان این نوع محصولات نیز محسوب می شود. قدیمی ترین ادکلن لالیک در سال 1931 و جدیدترین آن در سال 2014 تولید شده است.

ادکلن لالیک در بازه زمانی 1931 تا 2018 دارای 66 عطر و ادکلن در کارنامه عطری خود می باشد . مستر نوز یا همان آقای بینی (متخصص عطر ) مشغول به کار درعطر لالیک برای طراحی عطر و ادکلن Lalique عبارتند از :

Nathalie Lorson, Michel Almairac, Mylene Alran, Sophia Grojsman, Beatrice Piquet, Max Gavarry, Emilie (Bevierre) Coppermann, Jean-Claude Ellena, Raphael Haury, Bertrand Duchaufour, Christine Nagel, Mathilde Bijaoui, Mylène Alran, Fabrice Pellegrin, Maurice Roucel, Dominique Ropion, Philippe Romano, Laurent Bruyere, Richard Ibanez, Anne Flipo, Karine Dubreuil, Julie Masse, Alexandra Monet, Sidonie Lancesseur, Gerard Anthony, Christiane Plos, Cecile Matton, Violaine Collas and Dorothee Piot.

خاطر نشان می کنیم فروشگاه اینترنتی عطر و لوازم آرایشی ستارک محصولات لالیک اصل را با بهترین قیمت در گروه محصولات لالیک مشاهده کنید.

[ux_products cat=”160″]

ستارک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *